logo Dezinfekce a čištění klimatizace v autě, dezinfekce auta Ostrava

Ozon - nejúčinnější dezinfekce-ničí viry (včetně koronaviru), bakterie, plísně, roztoče , zápachy atd.

Účinná obrana, dezinfekce a čištěni automobilů, autobusů, obytných a komerčních prostor

 

Cena a časová náročnost čistění ozonem

Osobní AUTO, SUV – 399,-Kč / 30min.

Obytné auto – 699,-Kč /45min.

Autobus – 999,-Kč / 60min.

Prostory – do 50m3 599,-Kč / 40 min.

Větší prostory dohodou

Čistění a dezinfekci vozu provádíme na adrese Velké Albrechtice 522, nebo po telefonické dohodě přijedeme za Vámi a dezinfekci provedeme u Vás doma ( nepotřebujeme 220V)

Domluvte si termín na čistění ozonem ještě dnes

TEL: 774 543 543

e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

ozon

Dezinfekce klimatizace auta

Čištění klimatizací v autech generátorem Ozone je moderní a šetrný postup, jak odstranit nežádoucí pachy, plísně a bakterie. Největším zdrojem mikrobů a plísní je v každém automobilu klimatizace. Bakterie a plísně způsobují zápach a množí se na vnitřním výměníku klimatizace (tzv. výparníku, obvykle umístěn pod palubovou deskou), protože jde o nejchladnější a nejvlhčí místo v interiéru vozidla, pote jsou vdechovaný posádkou automobilu, což muže vest k řadě zdravotních problémů. Výsledkem tedy může být pálení očí, podráždění dýchacích cest, v horším případě dochází k bakteriálním infekcím či alergickým reakcím. Obzvlášť zákeřná je bakterie Legionella která způsobuje velmi závažné zdravotní problémy a v některých případech i smrt! Aktuálně nejúčinnější metodou dezinfekce klimatizace a celého interiéru vozidla představuje čištění ozónem. Ozón se snadno dostane do všech koutů a pronikne do všech skulin i pórů veškerých materiálů jako jsou koberce, čalounění, ventilační a klimatizační systém. Ozón také dokonale pohltí zápach z cigaret nebo zvířat.

Bohužel vzniku bakterií se nedá nijak nastálo zabránit, proto se doporučuje dezinfekci klimatizace provádět dvakrát ročně, vždy před a po sezóně používání klimatizace a neprodleně  po koupi ojetého vozu.

dezinfekce

 

Co to je ozón?

Ozon (z řeckého οζω, ozó, voním), racionální chemický název trikyslík, je alotropní modifikace kyslíku. Kromě obvyklých dvouatomových molekul O2 se kyslík vyskytuje i ve formě tříatomové molekuly jako ozon O3. Za normálních podmínek je to vysoce reaktivní plyn modré barvy a charakteristického zápachu s mimořádně silnými oxidačními účinky. Při teplotě -112 °C kondenzuje na kapalný tmavě modrý ozon a při -193 °C se tvoří červenofialový pevný ozon.

O3 molekuly

Dezinfekce ozónem je v současnosti nejúčinnější a navíc ekologická metoda čištění

Provádíme čištění ozónovým generátorem AIRCLEAN 7G.

Ozónový generátor produkuje toxický plyn ozón (O3) s typickým zápachem, který je běžnou složkou zemské atmosféry. Ozón je bezbarvý, ve vyšších koncentracích namodralý plyn a je asi jeden a půl krát těžší než vzduch. Přezdívá se mu také „aktivní kyslík“.

 

VÝHODY DEZINFEKCE OZÓNEM

 • stoprocentní účinnost
 • ekologická metoda dezinfekce
 • zničí všechny bakterie, viry a plísně
 • neutralizuje nepříjemné pachy
 • vhodná pro alergiky
 • 3000 x účinnější než dezinfekce chlórem
 recyklace

Generátory ozónu se používají ke snížení pachů, zabíjení všech bakterií, virů a plísní. Neexistuje žádný virus č bakterie, které by odolaly ozónu. Dezinfekce ozónem je stoprocentní, díky plynnému skupenství prostupuje celým interiérem, eliminuje choroboplodné zárodky i zdroje zápachů. Generátory ozónu jsou tedy vhodné pro dezinfekci a současně i pro likvidaci zápachů, třeba od kouře. Ozón neutralizuje také zatuchlý zápach způsobený záplavami či požáry. Ozón zápach nemaskuje, ale odstraňuje.

Složení ozónu je přírodní, jeho prvotním zdrojem je kyslík a jde tedy o přírodní formu dezinfekce. Ozón je v malé koncentraci člověku (zvířatům, rostlinám) nezávadný, má charakteristickou vůni, kterou cítíme ve vzduchu po typické letní bouřce. Ozón je totiž přirozeně produkován z kyslíku, a to ultrafialovým zářením nebo elektrickým výbojem, např. působením blesku.

Nadbytek ozónu už ale člověku škodí, proto je pobyt v dezinfikovaných místnostech zakázán a poté je nutno místnost (či automobil) důkladně vyvětrat.

Kde může být použit generátor ozónu

 • domácnosti (byty, i rodinné domy)
 • automobily (osobní, firemní, obytné vozy, dodávky, nákladní vozy)
 • kanceláře, provozovny
 • komerční a veřejné prostory
 • ordinace doktorů, čekárny, lékárny
 • prostory školských zařízení
 • kuchyně
 • hotely
 • posilovny

Ozón odstraňuje

 • bakterie
 • viry
 • plísně
 • roztoče
 • alergeny
 • většinu známých zápachů – od zvířat, kouře, vaření, odpadků…

Dezinfekce prostor

V době provozu se v místnosti nesmí nacházet žádné osoby, zvířata ani rostliny.

Všechny věci a předměty mohou v místnosti zůstat a projít čištěním.

Po aplikaci ozónu vstupujte do místnosti až po 1-2 hodinách. Ozón se postupně sám rozloží, poté je nutné prostory důkladně vyvětrat a prostory jsou bezpečné.

Po aplikaci nezanechává ozón žádné stopy ani toxická rezidua a nezpůsobuje žádné alergické či dýchací potíže, které mohou vytvářet chemické dezinfekční prostředky.

Dezinfekce a čištění klimatizace auta

generator

On-line nacenění

Rychlý kontakt
Informace o autě
Zákazník (prodávající)

TOP